Uncategorised

Shořeli jsme na neproměňování šancí. Časté výtky trenérů na neschopnost hráčů proměnit v utkání i ty nejvyloženější šance často mají příčinu již ve výběru tréninkových cvičení zaměřených na střelbu a zakončení. Jaké cvičení zařazujete do tréninku vy? 

Tři cvičení seriálu s názvem Dva proti brankáři - finální zakončení jsou příkladem, kdy cvičení které má jasný cíl a následný efekt v utkáních je možné organizovat i s malým počtem hráčů. Pro tréninkové cvičení na nácvik zakončení postačuje šest hráčů do pole a dva brankáři.

Zamysleli jste se někdy nad tím, v jaké oblasti momentálně zaostávají naši fotbalisté za těmi evropskými nebo dokonce světovými a proč tomu tak je? Drtivá většina fotbalových expertů se shodne na tom, že hlavním rozdílem je práce s míčem a jeho ovládání. Rozhodujícím faktorem technické vyspělosti nejlepších hráčů je první dotek. 

První dotek totiž rozhoduje především v momentě, kdy hráč míč přijímá a zpracovává, to vše se obvykle děje pod velkým časovým a prostorovým tlakem. Cílem hráče je dostat míč do ideální pozice, kterou si konkrétní herní situace vyžaduje. 

 HLEDÁME TURNAJ   Pořádáte turnaj a na poslední chvíli Vám nějaké mužstvo vypadlo a hledáte náhradu? Nebo chcete přihlásit vaše mužstvo na turnaj a nevíte který by byl nejvhodnější?
 
Využijte potenciál a početnou trenérskou komunitu čtenářů, kterou nabízí nejnavštěvovanější portál fotbalových trenérů www.trenink.com a jeho stránka na Facebooku a vystavte na ní svůj inzerát.

 HLEDÁME TRENÉRA  Dostali jste se do situace, že aktuálně hledáte pro vaše mládežnické týmy nebo tým dospělých trenéra, asistenta trenéra nebo vedoucího mužstva? Nebo hledáte někoho pro doplnění realizačního týmů na pozice kondičního trenéra, fyzioterapeuta nebo trenéra brankářů? 
 
Využijte potenciál a početnou trenérskou komunitu čtenářů, kterou nabízí nejnavštěvovanější portál fotbalových trenérů www.trenink.com a jeho stránka na Facebooku a vystavte na ní svůj inzerát.

 KOMENTÁŘ  Ještě jsme neznali semifinalisty probíhajícího Místrovství Evropy ve Francii a trenér Pavel Vrba, dne již bývalý reprezentační trenér, vedl první tréninkovou jednotku ve svém novém působišti, klubu FK Anži Machačkala a to přestože týden předtím dostal od předsedy Pelty bianco šek pro další kvalifikační cyklus.
 
"Jsem zklamaný, že jsme nebyli úspěšnější. S tím nemůžu být spokojený. Nebudu se vymlouvat na smůlu při losu, to je realita. Udělali jsme maximum, abychom tým dobře připravili," řekl po návratu z mistrovství na tiskové konferenci reprezentační trenér 

barcelona_150Trenér Filip Toncar popsal čtenářům portálu fotbalových trenérů www.trenink.com v příspěvku Filip Toncar na stáži v FC Bracelona svůj pobyt a stáž v njesúspěšnějším klubu současnosti a navázal tak na svůj týdenní pobyv v Londýně u Chelsea FC, kde byl na pozvání Petra Čecha.

"Na Nový rok 2012 jsem tak přiletěl do Barcelony, kde mě čekal náročný týden. V doprovodu Pere Gratacóse, jenž dva roky trénoval v „B" týmu Barcy Lionela Messiho a vedl také národní tým Katalánska," říká autor reporáže i fotografií Filip Toncar.

V článku přinášíme fotogalerii z týdenního pobytu Filipa Toncara na stáži v FC Barcelona.

Portál fotbalových trenérů www.trenink.comve spolupráci s www.google.com dává všem fotbalových trenérům, vedoucím mužstev, hráčům, funkcionářům, ale například i rozhodčím k dispozici "Mapu fotbalových klubů ČR". Tato mapa, která je zdarma k použití by Vám měla usnadnit:

(a) vyhledání informací o klubu, který hledáte
(b) nalezení hrací plochy, kde klub hraje své zápasy
(c) usnadnit plánování cesty na utkání a vlastní orientaci v cizím městě
(d) vytvoření a naplánování časového harmonogramu cesty na utkání
(e) zjistění délky trasy i předpokládané době jízdyZvětšit mapuMapa v současné době obsahuje kluby I. a II. ligy, ČFL a některé divizní celky. Určena však je všem klubům, od amatérských ze IV. třídy, až po ty profesionální. Pokud váš klub na mapě chybí, tak stačí zaslat na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. kontaktní údaje ve tvaru (+ případně fotografii stadionu):

FC Příklad
stadion Jana Nekopy
Břídilova 654
989 00, Remízov II
email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
internet: www.fcbridilov.cz

Doufáme, že tato další služba portálu www.trenink.com Vám bude k užitku, pokud máte další náměty nebo připomínky, tak prosíme o příspěvky v diskusním fóru.


trenérský fotbalový portál trenink.com

Připravuje ...


Velká kniha posilování
Kniha, určená výkonnostním i kondičním sportovcům a jejich trenérům, srozumitelně vysvětluje základy silového tréninku, pomáhá získat potřebné informace a detailně popisuje všechny hlavní aspekty silového tréninku, ať již je jeho cílem nárůst svalové hmoty nebo rozvoj svalové síly.

Jedná se o ucelený tréninkový návod obsahující definice klíčových pojmů a postupů; výběr vhodných tréninkových prostředků, včetně nejnovějších inovací; vysvětlení významu, úlohy a metod rozvoje každé svalové skupiny; bohatý výčet tréninkových programů, metod a cviků pro růst svalů i síly a v neposlední řadě obsahuje názorné příklady tréninkových jednotek včetně vysvětlení jejich efektu a účinnosti.

V knize všichni zájemci naleznou 255 konkrétních cviků rozdělených do jedenácti svalových skupin včetně popisu správného provedení.Trenér fotbalu licence A
Recenzi na první díl knihy Mario Buzka a kolektivu autorů s názvem Trenér fotbalu licence A. Kniha je určena především pro potřeby vzdělávání fotbalových trenérů UEFA "A" licence.

Publikace přináší převážně obecné poznatky základních vědních disciplín, které jsou nutné pro porozumění specifickým fotbalovým znalostem. Na 324 stranách zpřístupňuje lépe odborné informace a předkládá nejnovější poznatky, které mohou trenéři v praxi využívat.

Navazuje na vědomosti z předcházejících stupňů vzdělávání trenérů licence "B" a licence "C" a jako obecný základ může posloužit i trenérům nejvyšší UEFA profilicence. Využít ji mohou i lektoři jednotlivých stupňů školení trenérů fotbalu. Předpokládána cena je 300,- Kč.
Trenér fotbalu mládeže (6-15 let)
Recenzi na publikaci, která vznikla z podnětu Oddělení vzdělávání trenérů a Komise mládeže ČMFS, autor předkládá trenérům cíle, obsah tréninku a vše, co by měli hráči v kategoriích do 15 let věku umět a vědět. Kniha je doplněna o další kapitoly, které se zabývají zjišťováním trénovanosti a výkonnosti, jednoduchými návody na základní evidenci a na orientaci při získávání trenérských vědomostí.

Posluchači studia "Trenér mládeže" jsou v kurzu a tedy i v knize seznámeni s fyziologickými, anatomickými, pedagogickými a psychologickými aspekty tréninkového procesu ve všech věkových kategoriích mládeže a dokáže je prakticky aplikovat ve své trenérské činnosti a je oprávněn vést kolektivy mládeže v nejvyšších stupních mládežnických soutěží a reprezentační kolektivy České republiky a Krajských fotbalových svazů.

Kniha má 152 stran, cena se pohybuje okolo 160,- Kč.


Již vyšlo ...

IGOAL Junior 3,66x1,83 m (vyšlo 19.7.2008)
Připravujeme recenzi na fotbalovou branku IGOAL Junior vhodnou pro zápasy i tréninkové účely, pro děti na zahradu nebo na dětské tábory a soustředění nebo například na dětské dny.

Její velikost umožňuje přepravu v zavazadlovém prostoru většiny osobních aut. Plně přenosná, volně stojící branka, skládající se pouze z jedné části. Nevyžaduje montáž a složité upevňování, stačí jen nafouknout a hrát.

Branka je vyrobena z lehkého materiálu pro docílení vysoké bezpečnosti, ale zároveň je dostatečně pevná, aby vydržela nápor soutěžní hry. Nevyžaduje žádnou údržbu. Součástí dodávky je síť připevněná k brance, kotvící prvky, 2-cestná pumpa a modrá taška pro snadnou přepravu a skladování.Sportovní výživa (vyšlo 31.7.2009)
Recenzi na publikaci Petera Konopky, kterou vydalo nakladatelství Kopp.

Autor, špičkový německý sportovní lékař, napsal několik knih o výživě ve sportu, které se staly bestselery. Díky svým dlouholetým a bohatým zkušenostem má schopnost podávat jednoduše a srozumitelně informace o nejnovějších poznatcích v oblasti výživy při sportování, ať již profesionálním nebo rekreačním. Kniha pomůže čtenářům orientovat se v této oblasti a aplikací některých poznatků zlepšit jejich výkonnost nebo jen radost ze sportu.

Kniha obsahuje kapitoly - Význam výživy, Základní stavební kameny výživy, Bilance výživy, Imunitní systém, sport a výživa a Výživou k dosažení maximálního výkonu a další.

Cena knihy je 179,- Kč.


Vlastní vyhledávání

Podkategorie