Image VIDEO BONUS O víkendu 19. – 20. června 2010 proběhl v areálu hlucké sportovní haly seminář trenérů se zaměřením na práci s kategoriemi žáků a přípravek. Akci navštívil neočekávaný počet 40 účastníků, kteří se sjeli z různých koutů republiky - od Čerčan u Prahy přes Lanžhot až po Ostravu.

Sobotní odpoledne bylo zasvěceno teoretickým přednáškám, kterých se ujali lektoři Vladan Pražák (FC Vítkovice) a Marek Hábl (FC Slovácko). Prezentovány byly tematické okruhy s názvy "Psychologie při práci s mládeží", "Specifika fotbalového tréninku mládeže" (obojí V.Pražák) a "Zkušenosti s prací s mládeží v zahraničí" (M.Hábl).

Velkým pozitivem byly aktivní debaty po skončení každé z přednášek, při kterých měli trenéři možnost konzultovat problémy při práci ve svých oddílech. Sobotního sezení se zúčastnil také profesionální trenér mládeže Krajského fotbalového svazu Zlín pan Petr Zapletal, který v rámci diskuse vysvětlil nové struktury soutěží žáků a přípravek ve Zlínském kraji.

V neděli byly na pořadu praktické tréninkové ukázky s ročníky 2004 a 2000 pod vedením pana M.Berana (FC Slovácko) a praktická ukázka s výběrem mladších a starších žáků pod vedením V. Pražáka a M. Hábla. Cílem ukázek bylo představit účastníkům co možná nejširší zásobník cvičení, která jsou vhodná pro dané věkové kategorie.

Starší přípravka v Hluku


Ukázky byly natáčeny a každý účastník kursu obdrží mimo obrazových materiálů k práci s každou kategorií také DVD s nedělními ukázkami. Nedílnou součástí semináře bylo vzájemné předávání vědomostí, zkušeností a materiálů s fotbalovou tematikou mezi trenéry.

Zvláštní poděkování patří mládežnickým hráčům FC Slovácka, vedení sportovní haly Hluk, KFS Zlín a portálu trenink.com za podporu a pomoc při organizování tohoto pilotního projektu.