Nemyslíme si, že by bylo dobré, aby čeští a slovenští trenéři mládeže slepě kopírovali tréninkový proces profesionálních klubů z Premier League jako jsou Manchester United, Manchester City, Arsenal FC, Chelsea FC nebo Tottenham Hotspur FC. Rádi bychom však čtenářům portálu www.trenink.com nabídli inspiraci v podobě tréninkových cvičení her a cvičení, případně nácviku herních a taktických situací, které je možné upravit s ohledem na konkrétní podmínky u týmu, se kterým pracujete.

Tréninková cvičení používaná v zahraničí hrajícíh Ligu mistrů nebo Evropskou ligu, ať už mládežnických týmů, v mládežnických akademiích, juniorek nebo "A" týmů, se nijak zásadně neliší od těch, která se běžně používají v České republice. 

Vždy je však třeba vědět jaký cíl zařazením cvičení do tréninku sledujete a v čem by mělo být pro hráče nebo celý tým přínosem, případně jaká rizika sebou cvičení přináší. Obecně platí, že je třeba dbát na technickou stránku provedení, maximální možnou rychlost a preciznost provedení.

       

 

    Arsenal FC

 

 

 
 

    Aston Villa FC

 

 

 

    Crystal Palace FC

 

     Chelsea FC 

 

 

 

    Fulham FC

 

 

    Manchester United

 

    Newcastle United

 

 

 

    Everton FC

 

 

 

    Middlesbrough FC

 

 

 

TIP REDAKCE