Image Fantastická úvodní čtvrthodinka stačila Němcům k tomu, aby vedli 2:0 v prvním osmifinále letošního šampionátu. Zvláště spolupráce Klosse - Podolski byla náramná a druhý jmenovaný se dvakrát trefil.

Švédové v prvním dějství mohli snížit, to by musel ovšem sudí z Brazílie odpískat Němcům pokutový kop za hraní rukou. Kudlu do zad Třem korunkám vrazil Lučič, který se nechal deset minut před koncem poločasu vyloučit.

Německo - Švédsko 2:0 (2:0) [Mnichov 17:00 on-line]

Ve druhém poločase se stav již neuměnil a Němci tak mohli slavit.

Německý druhý gól. Klosse potáhl míč po ose velkého vápna, nalákal na sebe dva střední obrámce Švédska a mezi nimi nahrál volnému Podolskému ...

Argentina, jeden z horkých favoritů letošního šampionátu, šla dál po prodloužení

Gólem v osmé minutě prodloužení rozhodl Rodriguez o vítězství Argentiny v osmfinále nad Mexikem 2:1. Skóre vyrovnaného zápasu plného pohledných akcí otevřel v šesté minutě Mexičan Márquez, o vyrovnání se o necelé tři minuty později postaral gólem do vlastní sítě Borgetti.

Jednoduché vyšachování hráčů Mexika. Hráč 1 nahrává hráči 2 a rozbíhá se po lajně. Tím na sebe natáhl dva obránce a hráč 2 nedává, jak si myslí soupeř po lajně míč, ale hráči 3 a 3 z jednoho doteku do otevřeného prostoru na hrotového hráče.

Argentina - Mexiko 2:1 (1:1) [Lipsko 21:00 on-line]