Image Ronaldo dvěmi trefami do japonské sítě vyrovnal střelecký rekord světových šampionátů, který držel se čtrnácti zásahy Müller. Kanárci si v posledním utkání skupiny solidně zatrénovali. Na hřiště se dostali všichni náhradníci a třeba Carlos a spol tentokrát zůstali pod lavičkou náhradníku.

Přesto favorit prohrával, do poločasu vyrovnala Ronaldo a po přestávce japonský kouč Zico sledoval typický "ťukec" Brazilců.

Japonsko - Brazílie 1:4 (1:1) [Dortmund 21:00 on-line]

Druhý gól Ronalda, jednoduchá narážečka s otočením okolo soupeře a střela placírkou k tyči. Jednu podobnou situaci již Ronaldo v utkání neproměnil.

Japonci se v prvním poločase ujali vedení, pak ale zápasu dominovali Brazilci, do přestávky srovnali a zaslouženě vyhráli. Jihoamerický tým, tak jak se předpokládalo, postupuje do osmifinále kde narazí na Ghanu, Japonsko se stejně jako naše reprezentace s MS loučí.

Čeští fotbalisté zarmoutili celý národ. Ukázalo se, že chyb bylo více, než se čekalo. Nejenom při hře.

"Hvězdná pěchota" se vrací domů! Už po základní skupině. Čeští fotbalisté nezvládli klíčový zápas s Itálii, a po prohře 0:2 se předčasně loučí se světovou scénou. Zápasy ukázaly, že chyb bylo povícero. Nejenom na hřišti.

Po bitvě je každý generál. Ale o jednom se mluvilo dlouho před šampionátem. Trenér neměl spoléhat na své vyvolené marody. To, že se těsně před oponou mistrovství zranili čtyři klíčoví hráči, s tím se mělo počítat.

Na druhou stranu se ukázalo, jak moc je pro český fotbal Pavel Nedvěd! Zápas s Italy byl jeho. A nejenom ten. Nikdo jiný, vyjma Čecha, se k němu bohužel výkonem nepřidal. Analýz bude po šampionátu hodně a určitě důkladné.

Česko - Itálie 0:2 (0:1) [Hamburk 16:00 on-line]

První šok v Německu! Austrálie jde dále na úkor Chorvatska

Kombinace euforického nadšení a neschopnosti uvěřit postupu mužstva zasáhly v pátek Austrálii poté, co její reprezentační tým prošel na mistrovství světa mezi nejlepších šestnáct.

Chorvatsko - Austrálie 2:2 (1:1) [Stuttgart 21:00 on-line]

Ghana si vychutná postup ze skupiny v duelem v osmifinále proti Brazílii

Ghana v posledním utkání v základní skupině porazila Spojené státy 2:1. A díky prohře českého týmu s Itálií (0:2) postupuje do osmifinále, kde se střetne pravděpodobně s Brazílií.

Ghana se po dvaceti minutách hry ujala vedení po fatální chybě obrany, tým USA dvě minuty před poločasem srovnal, ale konečný výsledek se zrodil ještě v prvním poločase, když rozhodčí Merk v nastaveném čase odpískal pokutový kop.

Ghana - USA 2:1 (2:1) [Norimberk 16:00 on-line]