Image Měl to být lítý boj o první místo, souboj o čelo skupiny a lepší výchozí pozice. Bohužel, nestalo se tak. Jestliže Argentinci a Holanďané nechtěli ukázat plnou sílu družstev, které se dostaly do osmifinále, dokonale se jim to povedlo.

Zápas skončil spravedlivou remízou, obě mužstva se soustředila hlavně na obranu a diváci tak neviděli žádný ofenzívní zápas. Argentina vyhrála skupinu a čeká ji v osmifinále Mexico. Holandsko se může těšit na Portugalsko.

Nizozemsko - Argentina 0:0 (0:0) [Frankfurt 21:00 on-line]

Zajímavá zabíhaná s následným centrem a zakončením v podání argentinských fotbalistů.

Na Euru bylo opěvováno Česko po utkání s Nizozemím, v Německu Pobřeží slonoviny

V utkání o třetí místo ve skupině C na fotbalovém mistrovství světa dnes zvítězili hráči Pobřeží slonoviny nad Srbskem a Černou Horou 3:2. Africký tým si připsal svou první výhru v historii světových šampionátů, přestože už po dvaceti minutách prohrával 0:2. Oba celky dohrály o deseti, předčasně pod sprchy museli Nadj a Domoraud.

Pobřeží slonoviny - Srbsko a Č.H. 3:2 (1:2) [Mnichov 21:00on-line]

Nenápadné Portugalsko si pomalounku vyšlapává cestičku k úspěchu...

Portugalsko potřebovalo bodovat, aby si zajistilo první místo ve skupině. V prvním poločase po brankách Maniche a Simaa Sabrosy nakročilo správným směrem a vyhrálo. Přitom Mexiko mělo několik šancí na vyrovnání. Nejprve Fonseca snížil a poté Bravo neproměnil pokutový kop.

Portugalsko - Mexiko 2:1 (2:1) [Gelsenkirchen 16:00 on-line]

Angola i Irán se rozloučili se světovým šampionátem v Německu plichtou

Hráči Angoly a Íránu zakončili své účinkování na mistrovství světa remízou 1:1. Angolané se v Lipsku zásluhou Flávia po hodině hry dočkali svého prvního gólu na šampionátu, ale Bachtijárizáde čtvrt hodiny před koncem vyrovnal.

Írán - Angola 1:1 (0:0) [Lipsko 16:00 on-line]