Na trenérského portálu trenink.com dnešním dnem pokračujeme popisem další části tréninkové jednotky, kterou připravil Kamil Turoň a která popisuje tréninkovou jednotku německého trenéra Jörga Daniela určenou pro mladší nebo starší dorostence.

Dnes budeme pokračovat v tréninkové jednotce od Jörga Daniela, která byla prezentována na www.dfb.de dne 24.5.2005. Název dnešního cvičení je Rundlauf (Běh dokola), řekl Kamil Turoň a dodal: "Cvičení je zařazeno jako hlavní část tréninkové jednotky."

Hlavní část

Cíl průprávné hry:

Cílem průpravné hry je zdokonalovat vedení míče, střelbu u hráčů v poli a také ovládání míče brankářem, následné rozhrání a celková orientace brankáře v okolí branky.

Popis průpravného hry:

- vyznačíme si území o velikosti 35x35 metrů
- postavíme 2 branky naproti sobě
- asi 10 metrů před každou branku postavíme 2 kužely v rozpětí 2 metrů
- stejný počet hráčů ve dvou skupinách se postaví na postranní linie hrací plochy

Cvičení začíná na obou stranách hřiště a to ve stejnou dobu na pokyn trénera. První hráč ve skupině vede míč směrem na branku (1) a snaží se dostat do co nejvýhodnější pozice před brankou,kde se nacházejí dva kužely. Před touto metou(2) má hráč za úkol si najít co nejlepší pozici pro následné zakončení. Brankář se snaží zmenšit střelecký úhel.

Úkolem hráče není střelba, ale spíše zakončení ve vztahu hráč- brankář a to v těsném kontaktu těchto dvou zůčastněných, kde je povinnost hráče v inkriminovanou dobu přelobovat nebo obstřelit brankáře. V případě hráče by se nemělo stát, že hráč překročí čáru dvou kuželů směrem k brankáři a naopak, brankář by neměl zasahovat za tímto územím z pohledu brankáře.

Je dobré dbát,aby brankář zůstal na brankové čáře a hráč zakončoval levou nohou. Při zakončení hráče se snaží brankář míč samozřejmě chytit a moment jej mít v držení a následně míč rozehrát(3)na hráče, který zakončoval a ten se přesunul na druhou stranu kuželů, kde začíná rozehrávka brankáře, vedení míče hráčem asi na vzdálenost 20 metrů před druhou protilehlou branku a následné zakončení střelbou(4). Po zakončení si hráč vezme míč a zařadí se do danné skupiny.

Varianty:

- asi po 5 minutách vyměnit pozice, aby mohli hrát hráči i druhou nohou.


Vyzkoušeli jste toto cvičení? Jaké s ním máte zkušenosti a možné varianty? Diskusní fórum
{moscomment}