Image Cíl průpravného cvičení:
Cílem cvičení je zlepšit přehled, odhad a techniku přihrávání při „časové přihrávce“

Popis a organizace:
Hráči jsou rozestaveni po dvou nebo třech (nebo i čtyřech) u kuželů podle náčrtu. Kužely jsou rozestaveny do čtverce o straně cca 20 m a vyšší (podle věkové kategorie a technické vyspělosti hráčů). Cvičení zahajují hráči A a B na stanovištích 1 a 2. Hráč A vede míč proti vybíhajícímu hráči B. Hráč B po třech až čtyřech krocích prudce mění směr na stanoviště 3 (nebo 4). Po této změně směru mu hráč A dává „časovou“ přihrávku. Hráč B přihrává míč prvnímu hráči na stanovišti 3 (nebo 4). Hráč B přebíhá na stanoviště 3 (nebo 4), hráč A na stanoviště 2. Celé cvičení se opakuje na stanovištích 3 a 4.

Důležité u tohoto cvičení je, aby hráč, který vede míč zároveň sledoval hráče (periferním viděním), kterému přihrává (ten má možnost volby naběhnout doleva nebo doprava – tak jako v zápase). Přihrávající musí míč správně „načasovat“ - musí mu dát správnou razanci a směr, hráč, který přihrávku přebírá musí korigovat svoji rychlost podle míče.

Diagram:



Varianty:
- přihrávky jedním dotykem
- při větším počtu hráčů a vyšší technické vyspělosti zařadit do cvičení dva míče – cvičení probíhá zároveň na stanovištích 1a 2 i na 3 a 4
{moscomment}