ImageNakonec si mohli oddychnout, protože Tunisané je drželi pod krkem více jak hodinu hry. Už už se zdálo, že jim nebude nic platná jasná převaha v poli, nadměrný počet střel a poměr rohů, když míč do zakleté branky Tuniska nemohli dostat.

Afričané nepustili Španěly ve středomořském derby celých 70 minut do žádného přímého ohrožení branky. Pak ale zaúřadoval Raul a posladil spoluhráče do sedla.

Španělsko - Tunisko 3:1 (0:1) [Stuttgart 21:00 on-line]

Vyrovnávací branka Raula, kdy Tunis udělal několik hrubých chyb, včetně brankáře, který špatně vyběhl a zůstál na půli cesty.

Jedná se vcelku o zasloužený výsledek - Španělé dnes byli rychlejší, techničtější a jejch převaha byla místy drtivá, přesto v prvním poločase i platonická. Dvěma góly Torrese a jedním Raúla dokázali během dvaceti minut otočit zápas a radují se tak z postupu. To Tunisané si to o něj rozdají v posledním utkání s Ukrajinou.

Fotbalista pražské Sparty Lustrinelli se podílel na druhé brance Švýcarska

Hráči Švýcarska se po svém druhém vystoupení ve skupině G výrazně přiblížili k postupu. V Dortmundu dnes porazili nebezpečné ale neproduktivní Togo 2:0 po gólech Freie a Barnetty a k postupu jim bude v posledním zápase s Koreou stačit remíza.

Na druhý Barnettův gól přihrával střídající Sparťan Lustrinelli.

Togo - Švýcarsko 0:2 (0:1) [Dortmund 15:00 on-line]

Jako na houpačce, Chorvaté "čtyřku" nejprve fásli, pak ji uštědřili "šejkům" z Arábie

Čtyři góly v síti Saudské Arábie vrátily Ukrajinu zpět do boje o postup ze skupiny H. Ševčenko a spol. Rozhodli o svém vítězství již v prvním poločase, kdy vsítili dva góly. Ukrajina má momentálně na druhém místě tři body, Saúdská Arábie na třetím jen jediný.

Saúdská Arábie Ukrajina 0:4 (0:2) [ Hamburk 18:00 on-line]