REDAKCE  Co přinesl první prosincový týden na stránkách portálu fotbalových trenérů www.trenink.com?  Fotbalový podzim uzavřeli čeští zástupci ve skupinové fázi Evropské ligy. Sparta měla nakročeno k tomu, že porazí Inter na jeho půdě a přes prohru jde do vyřazovacích bojů z prvního místa, Plzeň i v deseti fantasticky otočila již prakticky ztracený zápas a rozloučila se výhrou.
 
Celý týden byl rekapitulací seriálů cvičení se zaměřením na různou tematiku, začali jsme rozvojem rychlostní vytrvalosti s míčem, pokračovali střeleckým cvičením inspirovaným tréninkem Blackburn Rovers a týden uzavřeli dvojicí seriálů pro rozcvičení hráčů.
 
Třídílný seriál s názvem Rychlostní vytrvalost ve čtverci s míčem současně klade důraz správné, technicky dobré provedení přihrávek s omezením doteků.
 
Všechny části kondičního seriálu cvičení zvládnou jak mládežnické, tak dorostenecké a dospělé věkové kategorie. Bonusem organizace těchto cvičení je fakt, že toto cvičení je možné provádět i s menším počtem hráčů, což je pro některé trenéry často omezujícím faktorem.
 
Seriál: Střelecké cvičení do trychtýře
Všechny díly seriálu s názvem Střelecké cvičení do trychtýře jsou inspirovány tréninkovým cvičením anglického týmu Blackburn Rovers. Cvičení je vhodné pro všechny věkové kategorie, bez ohledu na výkonnostní úroveň a lze ho modifikovat dle prostoru, který má trenér s týmem k dispozici.
 
Seriál: Z jedničky při rozcvičení
Prozatím dvoudílný seriál cvičení s názvem Z jedničky při rozcvičení je určen pro úvodní část tréninku a cílem cvičení je nácvik jednoduché kombinace na jeden dotek, která probíhá s jedním míčem v trojúhelníkovém herním prostoru mezi čtveřicí hráčů.
 
Seriál: Přihrávka na třetího při přebíhání
Cvičení seriálu Přihrávka na třetího při přebíhání jsou inspirovány tréninkovým procesem mládežnické akademie PSV Eindhoven. Cvičení v sobě kombinují nácvik dlouhé přihrávky, několik naražení na malém prostoru a vyvedení míče z těžiště hry. Zvládnou ho hráči věkové kategorie přípravek a žáků.