•  RECENZE  Autor této recenze začínal jako fotbalový trenér mládeže v polovině devadesátých let, kdy nebylo nic neovyklého, že herní prostor pro tréninková cvičení se vyznačoval pomocí těžkých  dopravních kuželů a fotbálek se hrál na přenosné branky z lešenářských trubek.    
   
  Za uplynulých dvacet let evoluce v navrhování, konstrukci, výrobě a také bezpečnosti tréninkových pomůcek se výrobci posunuli několik světelných let kupředu. Jak z tohoto pohledu uspěla přenosná fotbalová branka Kickster Elite 1,5 x 1 m, kterou měla redakce www.trenink.com několik týdnů k dispozici?
 • Image Stále více klubů a nejen těch velkých pochopilo, že o své svěřence, hlavně v tom nejmenším věku, je třeba bojovat. Téměř všude již fotbal není jediným sportem, tak jak tomu mnohdy bývalo, lákadel v době dalších sportů ale i ostatních aktivit je celá řada. Mnoho klubů se tak rozhodlo nabídnout malým sportovcům, možná budoucím fotbalistům, možnost stát se členem klubu a zapojit se do tréninku již v předškolním věku, v době kdy tito malí adepti fotbalu nemohou být ještě registrovaní.

  Vznikají tak fotbalové předpřípravky a školky a na tento trend velice rychle zareagovalo nakladatelství Grada Publishing, které vydalo publikaci s názvem Fotbalová školička autorů a trenérů fotbalové školičky ze Svitav Václava Brůny a Vlasty Bursové. Především praktické zkušeností trenérů o teorii doplnili Jaromír Votík a Jiří Zalabák.

  Tato kniha je určena začínajícím trenérům, kteří se rozhodli vzít si na svá bedra ten nelehký úkol, osvětlit začínajícím hráčům kouzlo fotbalu a jeho základní zákonitosti a dovednosti. Trenéři se mají možnost seznámit s tak specifickou skupinou, jakou jsou předškolní děti.

 • Image Na stránkách trenérského portálu trenink.com přinášíme další recenzi na knihu s tématikou fotbalového tréninku, publikaci vydalo tento rok Grada Publising a pod knihou je podepsán pětičlenný autorský kolektiv pod vedením Rudolfa Psotty, docenta Fakulty tělesné výchovy a sportu (FTVS) na Univerzitě Karlově v Praze, který se zaměřuje především na fyziologii střídavého zatížení.

  Kniha má název Fotbal - kondiční trénink, vyšla v ediční řadě Sport a má podtitul moderní koncepce tréninku, principy, metody a diagnostika teorie sportovního tréninku.

  Jedná se o originální publikaci českých autorů, která čtenářům nabízí moderní a především ucelený přístup ke kondičnímu, především pak fotbalovému kondičnímu tréninku.

 • Image Na stránkách trenérského portálu trenink.com přináąíme daląí recenzi na knihu s tématikou fotbalového tréninku, publikaci vydalo tento rok Grada Publising a pod knihou je podepsán pětičlenný autorský kolektiv pod vedením Rudolfa Psotty, docenta Fakulty tělesné výchovy a sportu (FTVS) na Univerzitě Karlově v Praze, který se zaměřuje předevąím na fyziologii střídavého zatíľení.

  Kniha má název Fotbal - kondiční trénink, vyąla v ediční řadě Sport a má podtitul moderní koncepce tréninku, principy, metody a diagnostika teorie sportovního tréninku. Jedná se o originální publikaci českých autorů, která čtenářům nabízí moderní a předevąím ucelený přístup ke kondičnímu, předevąím pak fotbalovému kondičnímu tréninku.