Image Obsah tréninkové jednotky nelze strukturovat pouze z pohledu fyziologických zákonitostí, ale také musí respektovat požadavky na rozvoj technické, taktické a psychologické stránky individuálního a týmového herního výkonu.

V závislosti na převažujícím zaměření tréninkové jednotky lze vymezit tyto základní typy tréninkových jednotek, což je schématické rozdělení, které vychází z převažujícího obsahu:

(1) nácvičnou TJ:
Jedná se o herní tréninkovou jednotku, která je převážně zaměřena na nácvik, respektive osvojování nových herních dovedností se zaměřením na techniku provádění. V menší míře se hledí na taktickou stránku, ale záměrně nedochází rozvoji pohybových dovedností.

(2) zdokonalovací TJ:
Jedná se taktéž o herní tréninkovou jednotku, která se zaměřuje na zdokonalování již osvojených dovedností, jejich technické i taktické stránky v herních podmínkách. Současně může, ale také nemusí docházet k rozvoji pohybových schopností hráčů.

(3) kondiční TJ:
Kondiční tréninková jednotka, která je z velké části zaměřena na rozvoj pohybových dovedností dvěma způsoby:
(a) specifickým způsobem - s míčem
(b) nespecifickým způsobem - bez míče

(4) regenerační TJ:
Tréninková jednotka, která většinou probíhá den nebo dva dny po odehraném utkání a slouží k urychlení zotavných procesů organismu hráčů.

(5) smíšená TJ:
V tréninkovém procesu je nejpoužívanější tréninkovou jednotkou, jsou v ní zahrnuty požadavky na celkový rozvoj individuálního a týmového herního výkonu.