Hodnocení uživatelů: 4 / 5

Aktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

2_gen_telo_dvur_150 SERIÁL  Páteční článek na stránkách portálu fotbalových trenérů www.trenink.com bude patřit ohlédnutí do minulosti publikovaných cvičení. Třídílný seriál trenéra Jiřího Formánka nabízí našim čtenářům-trenérům inspiraci pro nácvik zakončení po centru z křídelního prostoru.

Název seriálu je Zakončení po centru 1:1, 3:1, 4:2. Cílem trojice cvičení je naučit hráče vybírat prostor v pokutovém území. Trenéři musí klást důraz na adresnost centru a úspěšné řešení soubojových v pokutovém území.

Cvičení jsou pro určena pro hráče od věkové kategorie U12. U starších věkových kategorií mohou být cvičení součástí předzápasového tréninku.

 

Herní cvičení: Zakončení po centru 1:1 (1.část)
Cílem herního cvičení je naučit útočící hráče, kteří nabíhají do pokutového území, načasovat náběh, vybrat si správný prostor pro náběh a zakončit po centru z křídelního prostoru. Bránící hráč se snaží pokrýt nabíhajícího hráče a znemožnit mu zakončení. Centrující hráč posílá do pokutového území adresný centr na nabíhajícího hráče.

 

Herní cvičení: Zakončení po centru 3:1 (2.část)

Cílem herního cvičení je naučit hráče načasovat náběh, vybrat si správný prostor pro náběh a zakončit po centru z křídelního prostoru. Bránící hráč se nesnaží pokrývat ani jednoho z trojice nabíhajících, ale snaží se aktivně odehrát přihrávku do nebezpečného prostoru před brankou. Centrující hráč posílá do pokutového území adresný centr na jednoho z trojice nabíhajících hráčů. Útočící hráči se musí rozhodnout, který prostor v pokutovém území si vyberou pro náběh.

 

Herní cvičení: Zakončení po centru 4:2 (3.část)

V článku Zakončení po centru 4:2 od ofenzivní čtveřice hráčů vyžadujeme především dobré načasování náběhu do pokutového území, adresný centr na nabíhajícího hráče a samotné efektivní zakončení. Dva bránící hráč se pokouší o odehrání míče.