REDAKCE  Měsíc únor se přehoupl do své druhé poloviny a my přinášíme čtenářům týdenní přehled článku a cvičení portálu fotbalových trenérů www.trenink.com? Sparta odvolala trenérskou dvojici Požár-Holoubek a bleskově ho nahradila zkušeným Petrem Radou, který se uvedl remízou s Zlínem. Naproti tomu Plzeň v dohrávce jen těsně přehrála aktivní klokany a řeší průšvih s Davidem Limberským.
 
První cvičení týdne je určeno především pro trénink dětí, ale mohou ho používat i dorostenci a dospělí, v úterý jsme jsme přinesli střelecké cvičení s nácvikem vyhnutí se ofsajdovému postavení. Třetí cvičení se zaměřilo na přihrávky z plného běhu a tandemového náběhu a v pátek jsme přinesli třetí díl cvičení na krátké a dlouhé přihrávky. 
 
Vnitřní obíhačka
Cílem cvičení nácvik kombinace s využitím přihrávek na krátkou a střední vzdálenost, narážeček do nohy na krátkou vzdálenost a pohybu hráčů za přihrávkou. Středoví hráči se do kombinace zapojují opakovaně, vždy po odehrání míče přebíhají na další roh vnitřního herního prostoru.  
 
Cvičení je možné použít jak do rozcvičení pro starší věkové kategorie, tak i jako hlavní náplň tréninku pro týmy přípravek a žáků. 
 
 
Střelba po seběhnutí do střed pole
Cílem střeleckého cvičení je naučit hrotové útočníky a další zakončující hráče srazit míč na hráče nabíhající z hloubky pole a uvolnit sebe a prostor pro průnikovou přihrávku do prostoru za obranu soupeře, tak aby se hráči nedostávali do ofsajdového postavení. 
 
 
Kombinační tandem ve čtverci (1.část)
Cílem cvičení je nácvik tandemového náběhu hráčů po předchozí kombinaci a zahrání dlouhé přízemní přihrávky za plného běhu, po předchozím oběhnutí spoluhráče. Hráči musí správně načasovat přihrávky i svůj náběh. Kombinace probíhá na jeden dotek. 
 
 
Zakončení po dlouhém přenesení hry (3.část)
Cílem cvičení je naučit hráče měnit těžiště hry pomocí kombinace krátkých přihrávek po zemi a dlouhých přihrávek vzduchem.  Hráči mají za cíl, přenesením hry do volného prostoru, vytvořit takovou situaci, aby krajní hráč měl prostor najít adresnou přihrávkou jednoho z trojice nabíhajících hráčů. 
 
V cvičení současně trénujeme načasování náběhu a výběr místa v pokutovém území od útočících hráčů.