• Co přinesl předposlední týden letních prázdnin na stránkách na portálu fotbalových trenérů www.trenink.com? Olomouc svedla srdnatý boj se španělskou Sevillou a po debaklu od Baníku si dokázala, že fotbal umí a parádně. Jen ten gól chyběl. Sparta rozšiřuje realizační tým o Jiřího Novotného, který bude působit především v roli pozorovatele a další exsparťan Tomáš Řepka, který musí před soudem vysvětlovat svůj zkrat a ne ten na hřišti, ale v životě.   

  V pondělí jsme se se zaměřili na kombinaci a práci s míčem na malém prostoru, při které hraje velkou roli komunikace a spolupráce. Druhé cvičení jsme věnovali skupinovému tréninku, tentokrát pro útočníky, aby dokázali přijmout dlouhou přihrávku a vyřešit zakončení akce několika způsoby a ve čtvrtek jsme přinesli několik variant taktického cvičení se zaměřením na přenesení hry a uvolnění hráče v křídle.

 • Co přinesl poslední květnový týden na stránkách portálu fotbalových trenérů www.trenink.com? Manchester United porazil ve finále Evropské ligy holandský Ajax Amsterdam a zajistil tak účast v základní skupině pro Zlín. Spartu velmi pravděpodobně povedené do nové sezóny ital Andrea Stramaccioni.

  V pondělí jsem pokračovali třetím dílem seriálu cvičení pro rozcvičení, kde šlo především o hru prvním dotykem, další cvičení přineslo šest variant zakončení po postupném útoku a ve čtvrtek jsme přinesli ukázku z tréninku FC Zlín. 

 • Co přinesla polovina května na stránkách portálu fotbalových trenérů www.trenink.com? Přestože ligové jaro Zlínu nevyšlo, tak ve finále poháru potvrdil roli favorita a nejtěsnějším rozdílem porazil druholigovou Opavu, která svou spanilou cestu nedotáhla do konce. Zlín tak bude držet palce Manchesteru United. Pokud uspěje, tak Zlín půjde rovnou do základní skupiny Evropské ligy.

  Týden jsme zahájili cvičením na nácvik finální přihrávky uvnitř pokutového území, v úterý jsme se zaměřili na individuální zakončení a řešení situace 2:1 a v pátek patřil nácviku řešení a především zakončení rychlého protiútoku.

 • Co přinesl druhý, extrémně chladný, květnový týden na stránkách portálu fotbalových trenérů www.trenink.com? V návaznosti na pokračující dotační skandál předsedy FAČR Miroslava Pelty se rozhořel boj o jeho křeslo na červnové valné hromadě.

  Po pondělním státním svátku jsme v pondělí publikovali cvičení pro žáky zaměřené na rotaci hráčů a výběr místa, ve středu jsme se přesunuli před branku soupeř, kde jsme se zaměřili na výběr místa před finálním naražením.

 • Logo www.trenink.comREDAKCE První květnový týden na stránkách portálu fotbalových trenérů www.trenink.com, co přinesl? Fotbalovým prostředím otřásl dotační skandál, který je vyšetřován protukorupčními složkami Policie ČR a v rámci kterého byla uvalena vazba na předsedu FAČR Peltu.

  Týden jsme zahájili cvičením pro přípravky a mladší žáky, které mělo pět variant. Ve čtvrtek jsme představili projekt Partnerských klubů, rozhovor nám poskytl šéftrenér přípravek SK Slavia Praha. Poslední cvičení týdne nabídlo možnost nácviku postupného útoku.

 •  REDAKCE  Co přinesl poslední aprílový týden na stránkách portálu fotbalových trenérů www.trenink.com? Dva překvapivé finalisty domácího poháru, ve kterém Slavia doma nestačilo na jaře se trápící Zlín a druholigovou Opavu, které přehrála Mladou Boleslav.
   
  V pondělí jsme se zaměřili na rotaci hráčů a přípravek v trojúhelnících, poté jsme se nacvičovali situace jeden na jednoho z pozice obránce i útočníka, ves tředu přinesli exkluzivní rozhovor Tomášem Heidenreichem a inspirovali se ve skotském klubu Aberdeen FC.
 •  REDAKCE  Co přinesl týden, zahájený Velikonočním pondělím, na stránkách portálu fotbalových trenérů www.trenink.com? Bayern Mnichov vypadl v Lize Mistrů s Realem Madrid, Sparta se připravuje na pravděpodobnou letní trenérskou změnu a vedení se tentokrát sonduje možnosti v Itálii.
   
  V pondělí jsme přinesli přehled za první čtvrtletí, pokračovali jsme cvičením určeným speciálně pro přípravky, inspirovali jsme se v FC Schalke 04 a přinesli jsme čtyřdílný seriál na souboje 1:1.
 •  REDAKCE  Co zajímavého vyšlo na stránkách portálu fotbalových trenérů www.trenink.com před Velikonocemi? Po trenérech Koubkovi a Pivarníkovi byl odvolán o exreprezentační trenér Bílek v Jihlavě, kterého nahradil Jinoch.
   
  Týden jsme zahájili cvičením pro hrotové útočníky, pokračovali cvičením pro rozcvičení, které obsahovalo pět grafických variant. Ve čtvrtek vyšel exkluzivní rozhovor s Václavem Mrázkem o fungování regionálních žákovských akademií.
 •  REDAKCE  První dubnový týden jsme zahájili úspěšným aprílovým žertikem. Co dalšího vyšlo na portálu fotbalových trenérů www.trenink.com? Dva prvoligové kluby sáhli k trenérské změny. Bohemians hrali pohledný fotbal, ale nebodovali. Trenéra Koubka nahradil Martin Hašek. První Plzeň odvolala trenéra Pivarníka, kterého nahradil asistent Bečka.
   
  O víkendu jsme upozornili na novou trenérskou licenci Grassroots leader, která je určena především pro rodiče. V pondělí jsme publikovali cvičení vhodné pro rozcvičení, dvě zbývající cvičení týdne byly zaměřené na střelbu a zakončení.
 •  REDAKCE  Co kromě jarního počasí přinesl poslední březnový týden na portálu fotbalových trenérů www.trenink.com? Reprezentace zvládla kvalifikační utkání s fotbalovým trpaslíkem ze San Marina. Celý týden je, vedle operace Tomáše Rosického, hlavním tématem pražské derby mezi Slávii a Spartou
   
  Celý týden jsme se věnovali zakončení a soubojovým situacím. V pondělí jsme se zaměřili na střelbu po postupném útoku, poté jsme se inspirovali v mládežnické akademii Arsenalu FC, ve čtvrtek bylo cvičení zaměřeno na situace 1:1 a v pátek jsme přinesli seriál trojice cvičení na střelbu.
 •  REDAKCE  Ze soboty na neděli nás čeká změn ze zimního na letní čas, my přinášíme čtenářům přehled článku a cvičení z tohto týdne na portálu fotbalových trenérů www.trenink.com? V boji o titul Plzeň na poslední chvíli přetlačila Karvinou, naopak Slavia pouze remizovala v Liberci. Reprezentace přehrála Litvu.
   
  V pondělí jsme uveřejnili první z řady standardních věnovaných rozehrání volného přímého kopu, včetně tří dalších variant,  ve druhém cvičení týdne jsme se zaměřili na děti a mládež a čtvrteční herní cvičení na řešení soubojové situace 1:1 a kličkování.  
 •  REDAKCE  Měsíc únor se přehoupl do své druhé poloviny a my přinášíme čtenářům týdenní přehled článku a cvičení portálu fotbalových trenérů www.trenink.com? Sparta odvolala trenérskou dvojici Požár-Holoubek a bleskově ho nahradila zkušeným Petrem Radou, který se uvedl remízou s Zlínem. Naproti tomu Plzeňv dohrávce jen těsně přehrála aktivní klokany a řeší průšvih s Davidem Limberským.
   
  První cvičení týdne je určeno především pro trénink dětí, ale mohou ho používat i dorostenci a dospělí, v úterý jsme jsme přinesli střelecké cvičení s nácvikem vyhnutí se ofsajdovému postavení. Třetí cvičení se zaměřilo na přihrávky z plného běhu a tandemového náběhu a v pátek jsme přinesli třetí díl cvičení na krátké a dlouhé přihrávky. 
 •  REDAKCE  +  EXTRA BONUS  Co přinesl druhý únorový týden čtenářům portál fotbalových trenérů www.trenink.com? Prvoligový šlágr zvládla Slavia, která porazila brankou z posledních minut Viktorku Plzeň. V Lize mistrů FC Barcelona, pomocí dvou sporných penalt, předvedla obrat z říše snů proti Paris Saint-Germain FC a v domácím utkání vyhrála 6:1.
   
  První cvičení týdne patřilo komplexnímu rozcvičení, v úterý jsme se zaměřili na kombinaci přihrávek a tandemových náběhu, třetí cvičení týdne ve variantách nabízelo možnost rozvoje rychlosti a poslední článek popisoval variabilní řešení situace 3:3. 
 •  REDAKCE  Co přinesl čtenářům portál fotbalových trenérů www.trenink.com přelom měsíců února a března? Sparta prohrála v Jablonci a už se spekuluje, že dvojice Požár-Holoubek na lavičce letenských skončí. Fotbalová liga žije celý týden soubojem o první místo, které bude hostit vršovický Eden.
   
  Týden jsme zahájili vesleúspěšným drilovým cvičením na přihrávky, kde se hráči postupně střídají na sedmi pozicích. Pokračovali jsme cvičením se zaměřením na přihrávky z boku, které mělo inspiraci z cvičení od Crystal Palace a týden jsme zakončili v Turecku.
 •  REDAKCE  Co přinesl čtenářům portál fotbalových trenérů www.trenink.com předposlední únorový týden? Sparta ukončila své letošní působební v Evropské lize remízou 1:1 s Rostovem, aby vzápětí prodala Bořka Dočkala do Číny. Stále pokračuje projekt "Tři tutovky", čekáme na vaše další reakce.  
   
  Týden jsme zahájili herně-kondičním cvičením se slalomem přihrávek a střelbou, pokračovali jsme ukázkou tréninkového cvičení z přípravy bundesligového týmu FC Schalke 04 z 14.2.2017 a týden jsme ukončili cvičením na přenesení  a změnu těžiště hry.
 •  REDAKCE  +  3x VIDEO  Polovina února již je za námi, co přinesl svým čtenářům portál fotbalových trenérů www.trenink.com? Sparta odmítla velmi nadstandardní nabídku za Bořka Dočkala, aby vzápětí nezvládla první letošní pohárový zápas v Rostově, kde prohrála 4:0 a navíc přišla o vyloučeného Konatého.
   
  My jsme se inspirovali v zahraničí, u německého a belgického velkoklubu. Všechna cvičení tohoto týdne byla zaměřena na kombinaci, nácvik přihrávek a pohyb hráče po odehrání míče. Cvičení jsou vhodná pro rozcvičení v tréninku nebo případně před utkáním.
 •  REDAKCE  Co přinesl začátek února na stránkách fotbalových trenérů www.trenink.com? Byl spuštěn projekt "Tři tutovky", který dává všem čtenářům, bez rozdílu věku, zkušeností a vlastnictví trenérské licence, možnost prezentovat svoje oblíbené cvičení.
   
  Týden jsme zahájili dalším cvičením pro herně-kondiční kruhový trénink, v dalším cvičení jsme spojili herní a kondiční složku, kdy celé cvičení je zakončeno střelbou a ve čtvrtek jsme přinesli další drilové cvičení zaměřené na přihrávky, hru na jeden dotek a pohyb bez míče.
 •  REDAKCE  Co přinesl přelom ledna a února na stránkách fotbalových trenérů www.trenink.com? Slavia Praha bude mít svého zástupce ve finále afrického šampionátu, Sparta pokračuje ve vydařené přípravě a naposledy so poradilase Zenitem Petrohrad a Tomáš Necid bude působit v Polsku.
   
  V pondělí jsme se inspirovali u holandské mládeže, následně jsem rozvíjeli kondici pomocí opakované střelby, ve čtvrtek jsem přinesli aktuální cvičení z tréninkového procesu FC Bayern Mnichov a pátek opět patřil rozvoji kondice s míčem.
 •  REDAKCE  Co přinesl závěr ledna na stránkách fotbalových trenérů www.trenink.com? UEFA odtajnila nový model evropských pohárů a je velmi pravděpodobné, že český mistr postoupí přímo do základní skupiny Ligy mistrů a vítěz národního poháru půjde rovnou do skupinové fáze Evropské ligy.
   
  V neděli jsme zareagovali na aktuálně mrazivé počasí a připravili doporučenípro trenéry a hráče. Celý týden jsme se zaměřili na kondiční trénink, cvičení pro herně-kondiční kruhový trénink  a pouze ve čtvrtek jsme nabídli inspiraci pro rozcvičení s míčem.
 •  REDAKCE  Co přinesl mrazivý lednový týden na stránkách fotbalových trenérů www.trenink.com? Bývalý rakouský reprezentant Andreas Ivanschitz posílil plzeňskou Viktorii a ani ostatní kluby v přestupním termínu nezahálejí. Portál www.trenink.com překonal čtvrteční technické problémy a děkujeme všem čtenářům za sdílení článků a cvičení, kterým nás podpořili.
   
  V pondělí jsme pokračovali třetím dílem seriálu, který je inspirován tréninkem italských klubů, druhý článek patřil vedení míče s důrazem na kondiční složku, ve čtvrtek jsme pokračovali dalším stanovištěm v kruhovém tréninku, které má šest variant.