Logo www.trenink.comREDAKCE První květnový týden na stránkách portálu fotbalových trenérů www.trenink.com, co přinesl? Fotbalovým prostředím otřásl dotační skandál, který je vyšetřován protukorupčními složkami Policie ČR a v rámci kterého byla uvalena vazba na předsedu FAČR Peltu.

Týden jsme zahájili cvičením pro přípravky a mladší žáky, které mělo pět variant. Ve čtvrtek jsme představili projekt Partnerských klubů, rozhovor nám poskytl šéftrenér přípravek SK Slavia Praha. Poslední cvičení týdne nabídlo možnost nácviku postupného útoku.


Předávání míče v kosočtverci pro mládež

Cílem cvičení, vhodného pro rozcvičení, je nácvik přihrávání na krátkou a střední vzdálenost, naražení míče, pohyb hráče bez míče a výběr místa. Hráči si během cvičení nacvičí správné načasování přihrávek i náběhu do volnho prostoru po odehrání míče.  

Je určené pro pět a více hráčů, vhodných pro rozcvičení v tréninku nebo utkání. Cvičení v sobě obsahuje všechny základní hráčské herní činnosti. 

 

Jiří Janeček: Šikovní kluci vyrůstají ve spoustě menších klubů

Gestorem projektu Partnerských klubů a tím kdo koordinátorem a hlavním motorem projektu je Jiří Janeček, v současné době šéftrenér přípravek SK Slavia Praha a trenér věkové kategorie U-10, který v minulosti prošel dalšími pražskými kluby FK Dukla a FC Tempo.

 

Zakončení po kombinaci a průnikové přihrávce

Cílem cvičení je nácvik přípravné kombinace před zahráním průnikové přihrávky z hloubky pole na útočníka, který byl předtím zapojen do kombinace. Kombinace probíhá jak pomocí přízemní kombinace, tak dlouhými přihrávkami, kdy hráči mění těžiště hry. Útočník musí přijmout míč a následně rychle zakončit.

 

TIP REDAKCE