REDAKCE  První dubnový týden jsme zahájili úspěšným aprílovým žertikem. Co dalšího vyšlo na portálu fotbalových trenérů www.trenink.com? Dva prvoligové kluby sáhli k trenérské změny. Bohemians hrali pohledný fotbal, ale nebodovali. Trenéra Koubka nahradil Martin Hašek. První Plzeň odvolala trenéra Pivarníka, kterého nahradil asistent Bečka.
 
O víkendu jsme upozornili na novou trenérskou licenci Grassroots leader, která je určena především pro rodiče. V pondělí jsme publikovali cvičení vhodné pro rozcvičení, dvě zbývající cvičení týdne byly zaměřené na střelbu a zakončení.
 
Trenérská licence Grassroots leader pro rodiče
FAČR pro rodiče a začínající trenéry připravila a spustila webovou aplikaci pomocí které můžete získat novou trenérskou licenci Grassroots leader, která je prvním stupněm trenérského vzdělávání. Licence je určena pro začínající trenéry, rodiče malých fotbalistů a fotbalistek a nadšencům, kteří se pohybují ve věkových kategoriích 5 až 11 let, tedy u předpřípravek a přípravek.
 
Pro rodiče, trenéry a členy realizačních týmů je důležité, že od 1. 7. 2017 budou muset mít alespoň tuto licenci povinně všichni trenéři, kteří působí u týmů mládeže v roli trenérů nebo asistentů.
 
Rozcvičení pomocí přihrávek a vedení míče
Cílem průpravného cvičení je připravit hráče na hlavní náplň, která bude probíhat v následujícíh minutách tréninkové jednotky. Cvičení je klade za cíl připravit hráče na zátěž specifickou formou pomocí náběhu do volného prostoru, příhrávky do běhu a veden míče po předem určené trase.
 
Dnešní cvičení může být inspirací pro trenéry od přípravek po starší žáky, případně dorostence.
 
 
Tandem při zakončení středem
Cílem průpravného cvičení je naučit středové hráče naběhnout si do tandemového návěhu i ve středu pole a akci zakončit přihrávkou do vyložené brankové příležetosti pro nabíhající spoluhráče nebo akci zakončit střelbou prvním dotykem.
 
Cvičení je vhodné zařazovat do průpravné části, zvládnou ho všechny věkové kategorie.
 
 
Hráči proti brankářům na dvě branky
Cílem průpravného cvičení je naučit hráče co nejefektivněji vyřešit střeleckou pozici těsně před nebo uvnitř pokutového území, důraz je v cvičení kladen na soutěživost. Hráči si podle toho jak si "věří", na jaký způsob zakončení si troufají, mají možnost vybrat si vzdálenost a úhel ze kterého zakončují.
 
Cvičení je vhodné zařadit do pozápasové regenerační tréninkové jednotky, může být i součásti herního kruhového tréninku. Cvičení zvládnou již hráči přípravek, kde je vhodné použít branky pro minikopanou.
 
 
 TIP REDAKCE