REDAKCE  Co přinesl poslední první říjnový týden na stránkách portálu fotbalových trenérů www.trenink.com? Karel Jarolím musel při nominaci na kvalifikační dvojutkání improvizovat a některá jména překvapila. Sparta Praha stále hledá hlavního trenéra a mise prozatimního trenéra David Holoubek neskončila po dvou zápasech.
 
Pro první cvičení týdne jsme se inspirovali v tréninkovém procesu Bayernu Mnichov u trenéra Carla Ancelottiho, v úterý jsme pokračovali cvičením popisujícím přechod od obránce, přes záložníky k útočníkům, třetí cvičení patřilo kombinaci a střelbě na dvě branky a v pátek cvičení zaměřené na výměnu místa.
 
Cílem všech variant cvičení je připravit hráče na zatížení v tréninkové jednotce, rozcvičení probíhá s míčem pomocí přihrávek, naražení míče a jeho vedení. Při jednotlivé akci jsou aktivně vždy zapojení tři ze čtyř hráčů ze skupiny. Každý hráč provádí různé činnosti a postupně se hráči na všech pozicích vystřídají.
 
Komplexní cvičení z úvodu tréninkové jednotky, která proběhla 5. 9. 2016, před Bundesligovým utkáním proti FC Schalke 04, které bavorský velkoklub vyhrál 2:0.
 
 
Jednoduše od obránce k útočníkovi (2.část)
Cílem cvičení, do kterého je zapojena trojice hráčů, je rychlý přechod do zakončení pomocí dlouhé přihrávky z hloubky pole na hrotového útočníka. Do akce se zapojí obránce, který  zakládá útok, záložník a hrotový útočník. Útočník se rozhoduje jakým způsobem bude zakončena.  
 
 
Kombinace zpoza branky se střelbou (2.část)
Cílem střeleckého cvičení je nácvik kombinace trojice hráčů, která směřuje zpoza branky do středu hrací plochy a následně se vrací před branku a je zakončena střelbou, po předchozím navedení míče do střelecké pozice. Cvičení je organizováno proudovou metodou, hráči postupně rotují po všech pozicích, stejně tak střídají zakončení na jednu a druhou branku.  
 
Cvičení je určeno pro trénink, kde trenér má k dispozici malý počet hráčů a necelou polovinu hrací plochy, ale dva brankáře.
 
 
Výměna místa ve středu pole a zakončení (1.část)
Cílem cvičení je nácvik výměny místa od středových hráčů, nácvik průnikové přihrávky na hrotového útočníka a náběh záložníků do výhodné střelecké pozice. Hráč který akci zakončuje zpracuje finální naražení a navádí míč do střelecké pozice a akci zakončuje.