UČFT

UČFT AKTUÁLNĚ  Prezident Unie českých fotbalových trenérů (UČFT) Ing. Verner Lička rozhodl, s ohledem na povodeň, která v těchto dnech způsobila velké problémy a tragédie našim spoluobčanům, o odvolání valné hromady UČFT.
 
Valná hromada UČFT byla podle původního programu proběhnout v pátek 7.6.2013 od 16:30 hodin v Praze na Strahově.
 
V současné době se hledá náhradní termín jednání valné hromady, předpokládá se že bude zvolen termín v průběhu podzimních měsíců letošního roku.

2_gen_ftvs_150

Fakulta tělesné výchovy a sportu navazuje na dlouhodobou spolupráci s FA ČR a předními fotbalovými kluby a trenéry a otevírá první běh kvalifikačního kurzu pro kondiční trenéry ve fotbale.

Kurzu se mohou zúčastnit jak trenéři fotbalu, tak kondiční specialisté. Po absolvování tohoto kurzu mohou trenéři získat živnostenské oprávnění: Poskytování sportovních služeb v dané oblasti - konfiční trénink.

Kurz se skládá z teoretických základů, studia specializace kondičního tréninku, praxe a závěrečné zkoušky.

Image Vítězem ankety Trenér desetiletí, kterou pořádala Unie českých fotbalových trenérů (UČFT) a která hledala nejlepšího českého fotbalového trenéra, se stal bývalý reprezentační trenér Karel Brückner, který v letech 2001-2010 úspěšně vedle nejdříve reprezentaci do "21" let a následně reprezentační "A" tým.

Trenér posledních deseti let byl slavnostně vyhlášen na olomoucké radnici, den před vstupem reprezentace do nového kvalifikačního cyklu v utkání s Litvou. Olomoucký rodák vyhrál u 58 z 69 členů Unie českých fotbalových trenérů (UČFT) kteří se hlasování zúčastnili. Karel Brückner vyhrál na na hlasovacím lístku Vlastimila Paličky, který svoji volbu okomentoval v komentáři Anketa "Trenér desetiletí".

Výsledky na druhém a třetím místě byly velmi těsné. Druhý nakonec o pouhý bod skončil Vítězslav Lavička, třetí pak František Komňacký, kterému jeden bod na druhé místo scházel.

Image Jak již některá media informovala, na valné hromadě UČFT, která se konala v sídle ČMFS na Strahově, byl čestným prezidentem trenérské Unie jednomyslně zvolen předseda ČMFS dr. Ivan Hašek. Tato stručná zpráva zůstala ve stínu informací o sparťanských oslavách mistrovského titulu v letošním ročníku Gambrinus ligy, o vítězství FC Viktoria Plzeň v Ondrášovka Cup nebo o odjezdu českého národního mužstva do USA.

"Je to škoda. Media by měla věnovat větší pozornost odborné problematice trenérsko-manažerské profese, vždyť profese fotbalového trenéra patří ke klíčovým funkcím, bez kterých se moderní špičkový fotbal nedá hrát a úspěšně rozvíjet. Ne nadarmo se říká, čím lepší trenér, tím lepší hráči a tím lepší fotbalová hra. To, že se Ivan Hašek stal členem a čestným prezidentem naší trenérské Unie vyvolává nemalé naděje pro celou trenérskou profesi u nás. Vždyť je to poprvé v naší fotbalové historii, že předseda ČMFS je špičkový trenér s nejvyšší trenérskou kvalifikací, který má velké renomé nejen doma, ale i v zahraničí," uvedl viceprezident trenérské unie Ladislav Valášek.

Image Poslední zasedání prezidia Unie českých fotbalových trenérů (UČFT) v roce 2009 se uskutečnilo dne 8.12. 2009 v sídle ČMFS na Strahově. Jednání řídil prezident UČFT V. Lička s tím, že prezidium vedle běžných operativních záležitostí (včetně plnění finančního rozpočtu) projednalo zejména tato další témata.

(1) informaci člena UČFT M. Pražáka o jeho jednání s předsedou ČMFS dr. I. Haškem a sekretářem Komise mládeže R. Vonáškem.

(2) aktivní a pozitivní přístupy a podněty k zintenzivnění a rozvoji spolupráce UČFT s vedením ČMFS, respektive s novým technickým ředitelem D. Fitzelem a novou Trenérsko-technickou komisí ČMFS a také s Komisí mládeže či dalšími komisemi a odbornými útvary ČMFS.

Image Vždy, když navštívím webstránky www.trenink.com mám velkou radost, že existuje rubrika "Vzdělávání trenérů," i když je zřejmé, že ne každý si pod takovou hlavičkou představuje stejný a či zcela jasný obsah. Někdo spíše očekává, že v takové rubrice budou pouze odkazy na informace o oficiálních kursech a dalších formách vzdělávání trenérů. Jiný asi spíše očekává nějakou ucelenou sérii na sebe navazujících či odkazujících témat apod. Další trenéři a zájemci o trenérskou problematiku asi v rámci takové rubriky očekávají odkazy na zahraniční studijní literaturu a další studijní pomůcky. Jasně, i takové pohledy či požadavky jsou logické a inspirativní.

Ovšem pro mne osobně je důležitější to, že rubrika "Vzdělávání trenérů, má název, který by mohl být vlastně jedním z hlavních „filozofických“ podtitulů celého projektu, který se realizuje v rámci www.trenink.com, pokud jsem správně pochopil strategii zakladatelů a hlavních protagonistů v čele s majitelem a editorem stránek Jiřím Formánkem, redaktorem Kamilem Turoňem a dalšími autory.