• David Vavruška: Proměna bouřliváka

  S trenérem Davidem Vavruškou jsme na www.trenink.com přinesli dva velké exkluzivní rozhovory. Rozhovor Člověk musí mít jistotu, že nikde nic neošidil jsme s ním udělali po několika měsících ve funkci šéftrenéra sparťanské mládeže. Druhý velký rozhovor Rodinné kluby mi vyhovují jsme na našich stránkách přinesli po ročním úspěšném působení u dorostenců v Příbrami.

  Po deseti letech od těchto rozhovorů přinášíme dokumentární film o jeho velké proměně fotbalového trenéra. Z vyhlášeného bouřliváka se stal mentální kouč, který už se nesnaží ukojit své ego, ale naopak chce pomáhat ostatním a v dokumentu rekapituluje svůj dosavadní trenérský i osobní život.  

 • Jiří Janeček: Šikovní kluci vyrůstají ve spoustě menších klubů

  Jiří JanečekPo rozhovorech s Václavem Mrázkem a Tomášem Heidenreichem, které byly především o fungování Regionálních fotbalových akademií v Pzni a Teplicích, o jejich fungování a o cíli, který by v budoucnosti mělo být dosaženo.

  Tentokrát nás zaujal zajímavý klubový projekts názvem Partnerské kluby. Gestorem projektu Partnerských klubůa tím kdo koordinátorem a hlavním motorem projektu je Jiří Janeček, v současné době šéftrenér přípravek SK Slavia Praha a trenér věkové kategorie U-10, který v minulosti prošel dalšími pražskými kluby FK Dukla a FC Tempo.

 • Tomáš Heidenreich: Každý trenér si svůj životopis píše sám.

   ROZHOVOR  Tomáš Heidenreich v současné době působí jako šéftrenér Regionální fotbalové akademie (RFA) Ústeckého kraje v Teplicích, předtím šéfoval mládeži v Teplicích a Mostě. Jako hráč prošel fotbalové kluby FK Baník Most a FK Litvínov, vyzkoušel si i působení v regionálním klubu v Německu.
   
  V rozhovoru se dozvíte zda bylo obtížné přejít z klubového fotbalu pod křídla fotbalové asociace, to že trénování mládeže je především o týmové práci, nikoliv o individuální kariéře a o novinkách zaváděných v tréninkovém procesu. 
 • Václav Mrázek: Šok pro nás bylo, jakou životosprávu má dnešní mládež!

   ROZHOVOR  V exkluzivním rozhovoru s Václavem Mrázkem, šéftrenérem Regionální fotbalové akademie (RFA) v Plzni, členem prezidia UČFT a autorem řady článku na stránkách www.trenink.com, jsme se podívali pod pokličku fungování žákovské regionální fotbalové akademie.
   
  Václav Mrázek hovořil o dosavadních zkušenostech z rok a půl dlouhého provozu, komu jsou akademie určeny, kolik stojí provoz akademie, jak mimo jiné funguje spolupráce s rodiči a regionálními fotbalovými trenéry.
 • David Vavruška: Rodinné kluby mi vyhovují

  David Vavruška Kouč ligových dorostenců 1.FK Příbram David Vavruška si po roce působení v příbramském klubu vybudoval velký respekt a zároveň je za ním i vynikající práce - šlapající tým mladých kluků, který dokáže porazit i Spartu Praha. Právě Spartu ve které působil po necelých čtyřech letech úspěšného vedení teplické mládežnické základny. V té době také poskytl portálu trenink.com rozhovor: Člověk musí mít jistotu, že nikde nic neošidil.

  Do Teplic přišel David Vavruška na jaře 2003 z pražského Motorletu a již v prvním roce svého působení slavil postup prvního dorostu do nejvyšší soutěže. V průběhu následujících tří sezón ve funkci se Vavruška podílel celkem na třech postupech mládežnických týmů a dosáhl tak toho, že v současnosti všechny teplické mládežnické týmy se účastní nejvyšších možných republikových soutěží.

  Jeho současná mise u staršího dorostu začala v loňské sezóně záchranou v soutěži, letos se jeho tým objevuje v popředí tabulky a body sbírá především v domácím prostředí.

 • David Vavruška: Člověk musí mít jistotu, že nikde nic neošidil

  Image David Vavruška se po necelých čtyřech letech úspěšného vedení teplické mládežnické základny vrací zpět do Prahy. Od února tohoto roku nastoupil do horkého křesla šéftrenéra mládeže AC Sparta Praha, jeho pozici u mládeže FK Teplice převzal František Cerman.

  Do Teplic přišel Vavruška na jaře 2003 z pražského Motorletu a již v prvním roce svého působení slavil postup "A" dorostu do nejvyšší soutěže. V průběhu následujících tří sezón ve funkci se Vavruška podílel celkem na třech postupech mládežnických týmů a dosáhl tak toho, že v současnosti všechny teplické mládežnické týmy se účastní nejvyšších republikových soutěží.

  Po třech měsících ve funkci nám nový šéftrenér mládeže AC Sparta Praha poskytl rozhovor o svých trenérských začátcích, zkušenostech a rozdílech mezi mládežnickou a dospělou kopanou, o svém návratu do Prahy a rozhodování o trenérských nabídkách.