Průpravné cvičení

V cvičení První dotek rozhoduje, které probíhá za neustálého pohybu hráčů požadujeme po hráčích správné technické provedení a komunikaci během cvičení. V cvičení Vedení míče za roh ve čtveřici jsme se navíc zaměřili na vedení a ovládání míče na malém prostoru.

Cvičení pojmenované Kombinace a přihrávky ve skupině, které je určené pro šesti hráčů v sobě kombinuje schopnost přesně přihrát, naběhnout si do volného prostoru, přijmout míč a následně ho vést a ovládat a delší přízemní přihrávkou zapojit do kombinace dalšího spoluhráče.

Nácviku jak zahrát průnikovou přihrávku jsme se věnovali v cvičeních Průnikové přihrávky v pohybu nebo Připrav si průnikovou přihrávku, u cvičení určených pro zápasové nebo tréninkové rozcvičení byste neměli vynechat Předzápasové rozcvičení s míčem, které je inspirováno rozcvičením reprezentace Argentiny.

Cvičení Jednoduchá průniková přihrávka v pohybu v sobě kombinuje nácvik kombinace, nácviku průnikové přihrávky a je určeno především pro rozcvičení v tréninku. V průběhu cvičení se soustředíme především na načasování přihrávky a náběhu a dovednosti přijmout míč a pokračovat v kombinaci nebo vedení míče.  

Cvičením pro rozcvičení před utkáním jsme se naposled věnovali v cvičení Předzápasové rozcvičení s míčem, které bylo inspirováno předzápasovým rozcvičením reprezentačního týmu Argentiny na mistrovství světa ve fotbale v Rusku.

První varianta cvičení s názvem Předzápasové rozcvičení jednoduchou kombinací je inspirováno cvičením zařazeným do předzápasového rozcvičení AC Sparta Praha v prvoligovém utkání s 1. FC Slovácko a svou organizací je podobné s cvičením Přihrávky na sedmi pozicích, kde jde především o nácvik kombinace a přihrávek. 

Vedení postupného útoku středem hrací plochy, které je zakončeno střelbou, jsme se věnovali v taktických cvičeních Zakončení po tandemu středního záložníka nebo Vedení útoku a zakončení z hloubky pole, do kterého jsou zapojeni záložníci, podhrotový hráč a koncový útočník. Akci zakončuje po předchozí útočné kombinaci defenzivní záložník, náběhem z hloubky pole.    

Taktické cvičení Střelba po tandemu z hloubky pole má podobnou organizaci jako cvičení Zakončení po sklepnutí a průnikové přihrávce. V obou případech dbáme během cvičení na nácvik spolupráce čtveřice hráčů a správné načasování finální přihrávky.

Výběru místa při kombinaci jsem se věnovali v tréninkových cvičeních Odskoč si od soupeře do prostoru nebo Nabíhaná kombinace v diamantu, ve kterém jsme se soustředili na načasování náběhu i přihrávek a kombinaci za pomocí výměny místa spoluhráčů.

Cvičení s názvem Uvolni se před kombinací je určeno pro šest hráčů a v cvičení se věnujeme výběru pozice od hráčů, které se postupně zapojují do kombinace, po hráčích požadujeme výměnu místa. Důraz klademe na správné postavení těla při přijmutí míče a první dotek s míčem.   

Rozcvičení před tréninkem, kterým jsme se věnovali v cvičeních Připrav si průnikovou přihrávku  a Trojúhelníková spolupráce se slalomem jsou určeny pro mládežnické kategorie od mladších žáků.

Cvičení s názvem Předzápasové rozcvičení s míčem je inspirováno předzápasovým rozcvičením reprezentačního týmu Argentiny, který na mistrovství světa ve fotbale v Rusku vypadl v osmifinále s Francií, ale přesto cvičení nabízí vedle jednoduché organizace také velmi pestrou směs herních činností s míčem.